Džejla2002 u 11:15
na temi Fetalni skrining u prvom tromjesečju
iz foruma Trudnoća
Ovaj hronični bol ili svrab mogu biti rezultat promjena u perifernom i centralnom živčanom sistemu, koje su slične promijenama koje se javljaju kod drugih vrsta hroničnog bola.
U posljednjem tromjesečju trudnice sve više zanima kako će proći porođaj. Da li je bolno, da li hodanje između trudova pomaže bržem porođaju, da li strah otežava porođaj, koji položaj je najbolji za izbacivanje bebe...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno ne prisiljavajući porodilje da guraju tokom porođaja.
Položaj u kojem ćete roditi ima veliki uticaj na to da li ćete se pocijepati ili će biti potrebno sječenje perineuma. Cijepanje perineuma tj. međice se najčešće javlja u ležećem i polu-ležećem položaju, kada je najveći pritisak na perineum.
Samo 4 slična slučaja poznata u svijetu, a prvi u Italiji: žena rođena prije 36 godina sa srcem bez komore, postala je majka blizanaca.
Hoćemo li uspjeti? Hoće li liječnik biti spreman dodavati sredstva protiv bolova po našim željama? Što ću uraditi kada bolovi postanu nepodnošljivi?
Zamislite da vas pošalju na neku običnu operaciju a po izlasku iz sale vas čekaju sa malom bebom i kažu vam da se od sada morate brinuti o njoj i pored toga što osjećate nevjerovatnu bol. E baš to vam je carski rez!
Vernix caseosa je nešto što je tipično za čovjeka i niti jedna živa vrsta na zemlji ga nema.
Porođaj kod kuće je apsolutno preuzimanje odgovornosti, povratak prirodi i pokazivanje ženske moći - ove fotografije to dokazuju!
Nažalost, u ovom trenutku vaš partner vam ne može biti podrška tijekom poroda, stoga je dobro da se što bolje pripremite na tu činjenicu. Buduće mame, ako se bliži dan poroda, pročitajte ove tople savjete da se smirite i da vam bude lakše.
Brrrr...
пеперутка16
Jeste li se ikada susreli sa nečim nepoznatim na bilo koji način, nečim natprirodnim nama ljudima?! Duhovi, đavo, šejtani.....